Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Edukacja

POJEMNIKI NA ODZIEŻ UŻYWANĄ

Na terenie Gminy Brenna znajdują się pojemniki przeznaczone do składowania używanej odzieży i tekstylii gospodarczych. Niestety od pewnego czasu obserwujemy, że worki z materiałami składowane są nawet bezpośrednio wokół niezapełnionych pojemników, co wpływa negatywnie na wizerunek naszej gminy. Urząd Gminy Brenna zwraca się z prośbą o umieszczanie odzieży bezpośrednio w przeznaczonych do tego celu pojemników. Liczymy na Państwa zrozumienie.

 

ODPADY A WARUNKI ATMOSFERYCZNE

Okres jesienno-zimowy sprzyja niekorzystnym warunkom atmosferycznym takim jak silny wiatr. W tereminach odbioru odpadów często obserwujemy rozwiane worki oraz inne odpady, które nie zostały umieszczone w workach dostarczonych przez jednostkę wywozową lub pochodzą bezpośrednio z posesji. Przemieszczając i zatrzymując się na pobliskich zadrzewieniach, rowach melioracyjnych i innych trudno dostępnych miejscach szpecą krajobraz. Przypominamy zatem, by umieszczać je w zawiązanych workach, aby zapobiegać ich niepotrzebnemu rozwiewaniu. Jeśli za oddane odpady otrzymamy worki na wymianę, to starajmy się o ich możliwie szybkie zabranie ich sprzed posesji.

 

NOWE ZASADY SEGREGACJI ODPADÓW OD STYCZNIA 2018 ROKU

Zgodnie z nowymi zasadami wynikającymi z Rozporządzenia Ministrów Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U.  z 2017 r. poz. 19) do żółtych worków oznaczonych napisem "Metale i tworzywa sztuczne" będziemy zbierać odpady zawierające metal i opakowania z tworzyw sztucznych, natomiast do brązowych worków oznaczonych napisem "Bio" - odpady ulegające biodegradacji. W związku z tą zmianą, odpady zmieszane będą zbierane w czarnych workach. 

 

TABLICE EDUKACYJNE WZDŁUŻ NABRZEŻA BRENNICY

Miło nam poinformować, że na konkurs pt. "Rzeka miejscem wypoczynku - nie śmieci" przysłano ponad 30 prac. Część z nich zostało wykorzystanych w formie tablic edukacyjnych przy nabrzeżu Brennicy. Zapraszamy do zapoznania się z trasą biegnącą od amfiteatru w Brennej w kierunku Brennej Bukowej.

 

 

 

Załączniki: