Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Apel wójta Gminy Brenna

15 May 2020   12:03

Drodzy mieszkańcy Gminy Brenna oraz szanowni goście!

Wszyscy lubimy podróżować, korzystając z różnych miejsc i form wypoczynku a turystyczna gmina Brenna ma naprawdę wiele do zaoferowania. Rekomendacje rządowe dotyczące odmrażania szeroko pojętej branży turystycznej dają możliwości do skorzystania m. in z naszej bogatej oferty. Niepokoją nas bardzo informacje o wzroście zachorowań na Śląsku.

 W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego wszyscy musimy pamiętać o bezpieczeństwie zarówno swoim, jak i innych.

Nie ukrywam, że z dużym niepokojem obserwujemy tendencję do ignorowania nakazów będących wynikiem obecnej, bardzo poważnej sytuacji epidemicznej i lekceważenie przepisów.  Świadomi istniejącego zagrożenia przypominamy, że sukcesywne znoszenie wprowadzonych wcześniej obostrzeń nie zwalnia nikogo z obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach ogólnodostępnych oraz z obowiązku zachowania dystansu społecznego, czy dezynfekcji rąk. Brak maseczki to wszak nic innego jak zwykły egoizm, bo maseczka nie tyle chroni nas przed innymi, co przede wszystkim innych przed nami w sytuacji, gdy jesteśmy nieświadomymi nosicielami wirusa. A dystans społeczny chroni i nas i innych. Dlatego apeluję do gości odwiedzających Gminę Brenna, a także do mieszkańców, aby respektowali obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Miejmy na uwadze, że jeśli fala epidemii powróci, to wrócą też znoszone obecnie ograniczenia i niemożliwe będą przyjazdy na wypoczynek w Beskidy. Pamiętajmy - brak maseczki i brak dystansu to nie szpan, to nieodpowiedzialność!

Przy okazji chciałbym również uczulić gości aby nie pozostawiali na szlakach czy w miejscach publicznych śmieci. Nie może być tak, że po weekendzie nasze piękne góry toną w śmieciach.

Zwracam się do Państwa z apelem : Bądźmy odpowiedzialnymi i świadomymi zagrożeń ludźmi, chrońmy siebie i środowisko.

                           

                                                                                                                                 Wójt Gminy Brenna

                                                                                                                                       Jerzy Pilch