Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Laureaci Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”

13 May 2019   15:16

Laureaci Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”

W tym roku odbyła się już  XXVI edycja Finału Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej.   W konkursie tematyka prac powinna być związana z jak najszerzej rozumianym terminem „Beskidy”, ponadto organizatorzy dopuszczają wszelkiego rodzaju stosowane techniki plastyczne,  z podziałem na grupy wiekowe. Konkurencja w tym konkursie jest niemała, gdyż liczba uczestników wynosiła ponad 8.000 tysięcy.

Naszymi laureatami zostali:

Agnieszka Dorda (kat. rysunek, malarstwo  -I miejsce, kl. 1 w SP nr 1 Brenna),

Zuzanna Macura (kat. rysunek, malarstwo -II miejsce,  kl. 3 w SP nr 1 Brenna),

Dorian Podziewski (kat. rysunek, malarstwo -III miejsce, kl. 4 w SP nr 1 Brenna),

Dominika Bąk (kat. rysunek, malarstwo –III miejsce, kl. 5 w SP nr 1 Brenna),

Antoni Stroński (kat. kolaż-wyklejanka- III miejsce, „zerówka” w SP nr 1 Brenna),

Wiktoria Nowicka (kat. kolaż-wyklejanka- I miejsce, kl. 1 w SP nr1 Brenna),

Natalia Horzyk (kat. kolaż-wyklejanka – I miejsce, kl. 7 w SP nr 1 Brenna),

Patrycja Sikora (kat. makieta –I miejsce, kl. 5 w SP nr 1 Brenna),

Lena Filip (kat. makieta –III miejsce, „ zerówka” w SP nr 1 Brenna),

Szymon Cieślar (kat. makieta-I miejsce, kl. 7 w SP nr 1 Brenna),

Małgorzata Cieślar (kat. makieta –II miejsce, kl. 5 w SP nr 1 Brenna),

Amelia Frączek (kat. fotografia- II miejsce,  kl. 7 w SP nr 1 Brenna),

Justyna Greń (kat. rysunek, malarstwo –III miejsce, kl. 4 w SP nr 2 Brenna),

Martyna Ciupka (kat. kolaż-wyklejanka- II miejsce, kl. 3 w SP nr 2 Brenna),

Klaudia Czopek (kat. kolaż-wyklejanka-III miejsce, kl. 4 w SP nr 2 Brenna),

Nikola Jarząbek (kat. kolaż-wyklejanka –I miejsce, kl. 6 w SP nr 2 Brenna)

Agnieszka Moskała (kat. nicią malowane –III miejsce, kl.  6 w SP nr 2

 

Wyróżnienia otrzymali:

Józef Staś (wyróżnienie dyrektora, kl. 5 w SP nr 1 Brenna),

Julia Jaworska (wyróżnienie dyrektora, kl. 3 w SP nr 1 Brenna), 

Kinga Herzyk (kat. rysunek, malarstwo, kl. 1 w SP nr 1 Brenna),

Wiktoria Greń (kat. rysunek, malarstwo, kl. 5 w SP nr 1 Brenna),

Nikola Holeksa (kat. rysunek, malarstwo, kl. 5 w SP nr 1 Brenna),

Karol Główczak (kat. kolaż-wyklejanka,  lat 5, oddział przedszkolny w SP nr1 Brenna),

Tomasz Horzyk (kat. kolaż-wyklejanka, „zerówka” w SP nr1 Brenna),

Klaudia Jaworska (kat. kolaż-wyklejanka, kl. 3 w  SP nr 1 Brenna),

Maciej Żurek (kat. kolaż-wyklejanka, kl. 2 w SP nr1 Brenna),

Marta Mendrek (kat. formy przestrzenne, kl. 5 w SP nr 1 Brenna),

Laura Hołomek (kat. makieta, kl. 3 w SP nr 1 Brenna),

Agata Cieślar (kat. makieta, kl. 4 w SP nr1 Brenna),

Kacper Greń (kat. makieta, kl. 3 w SP nr 1 Brenna),

Zuzanna Małysz (kat. makieta, kl. 4 w SP nr 1 Brenna),  

Magdalena Dyjak (kat. rysunek-malarstwo,  kl. 6 w SP nr 2 Brenna),

Kajetan Zoremba (kat. rysunek-malarstwo, „zerówka” w SP nr 2 Brenna),

Nicole Cieślak (kat. rysunek-malarstwo, kl. 3 w SP nr 2 Brenna),

 Alicja Pasterny (kat. rysunek-malarstwo, kl. 3 w SP nr 2),

Karolina Madzia (kat. rysunek-malarstwo, kl. 1 w SP nr 2 Brenna),

Weronika Holeksa (kat. formy przestrzenne, kl. 4 w SP nr 2 Brenna),

Magdalena Greń (kat. fotografia, kl. 7 w SP nr 2 Brenna).

 

Finalistów  konkursu zaproszono do Domu Narodowego w Cieszynie, gdzie w dniu 8 maja  tego roku, odbyło się uroczyste wręczanie nagród. Nagrody, jak co roku i w tym zostały zakupione przez gminę Brenna.  Pan Jerzy Pilch Wójt Gminy Brenna składa gratulacje wszystkim laureatom i wyróżnionym uczestnikom Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”.