Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Infolinia - organizacja transportu

Kampania informacyjna pt:#SzczepimySię, której celem jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat znaczenia szczepień w profilaktyce Covid-19. 

W załączeniu link ze spotami i animacjami dot. kampani #SzczepimySię

Aktualna mapa punktów szczepień znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia. Aktualnie na terenie Gminy Brenna znajdują się 3 punkty szczepień:

 1. NZOZ Praktyka Lekarzy Rodzinnych "Górki" s.c., ul. Zalesie 3, 43-436 Górki Małe
 2. Praktyka Lekarska Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Leśnica 8, 43-438 Brenna
 3. Poradnia Lekarza POZ, ul. Malinowa 3, 43-438 Brenna

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego nr ZK.6330.2.12021/3 informuje się, że Wójt Gminy Brenna realizuje zadanie pn. „transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych”.

Szczegóły:
Infolinia Urzędu Gminy Brenna ws. szczepień przeciw COVID-19 oraz transportu mieszkańców Gminy Brenna wieku 70+ i osób niepełnosprawnych do punktów szczepień przyjmuje zgłoszenia pod numerem: 33 858 72 44.

Dla kogo organizowany jest transport:
Transport do punktu szczepień przeciwko CoVID-19 przysługuje mieszkańcom Gminy Brenna, którzy spełniają określone warunki tj.:

 • osobom niepełnosprawnym posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N (z tytułu narządu ruchu lub neurologiczne) lub I grupę inwalidzką z tymi schorzeniami,
 • osobom powyżej 70. roku życia mającym obiektywne, niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

Aby skorzystać z transportu do punktu szczepień przeciwko CoVID-19 szczepień wystarczy zadzwonić na INFOLINIĘ Gminy Brenna: 33 858 72 44. INFOLINIA czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Pracownicy infolinii nie prowadzą rejestracji na szczepienia. 

Transport umawiany jest w momencie zgłoszenia zapotrzebowania i potwierdzenia uprawnień. Do zamówienia transportu niezbędna jest informacja o wyznaczonym terminie i miejscu szczepienia.

Transport należy zamówić  nie później niż 3 dni przed planowanym szczepieniem. Przewoźnik kontaktuje się z osoba uprawnioną co najmniej jeden dzień przed planowaną datą szczepienia w celu uzgodnienia szczegółów transportu. Zgłoszenia może dokonać także opiekun osoby uprawnionej. Pacjent będzie poproszony o podanie następujących informacji:

 • Imię i Nazwisko
 • numer telefonu kontaktowego
 • adres zamieszkania - skąd jedzie na szczepienie
 • data i miejsce szczepienia
 • adres punktu szczepień
 • termin i godzinę szczepienia.

UWAGI:

Warunkiem skorzystania z przewozu jest podpisanie przez pacjenta oświadczenia potwierdzającego uprawnienia do transportu. Usługa obejmuje przewóz na trasie „dom – punkt szczepień” oraz „punkt szczepień - dom”.

Przewoźnik nie zapewnia pomocy przy wejściu lub zejściu ze schodów, przenoszenia wózka inwalidzkiego oraz opieki specjalistycznej na czas transportu. 

Gmina nie organizuje transportu osób leżących. Transport osób leżących, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, odbywa się przy użyciu transportu sanitarnego. Transport osób uprawnionych jest bezpłatny. Transport opiekuna/asystenta wraz z osobą uprawnioną także jest bezpłatny.