Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Koncert Bazy Talentów w amfiteatrze

17 Jan 2018   12:00

Mam nadzieję, że każdy mieszkaniec naszej gminy wie, że przy Ośrodku Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna działa tzw. Baza Talentów. Dla tych, którym nazwa jest jednak obca, już tłumaczę. To nic innego jak dodatkowe zajęcia muzyczne (nauka gry na: gitarze, skrzypcach metodą klasyczną i góralską, bębnach, perkusji oraz kontrabasie), plastyczne, teatralne i regionalne (Dziecięcy Zespół Regionalny „Mała Brenna”), w których mogą uczestniczyć młodzi mieszkańcy naszej gminy. Przez cały rok szkolny rozwijają oni swoje umiejętności pod czujnym okiem wyszkolonych instruktorów. Warto dodać, że obecnie Baza Talentów liczy aż 180 podopiecznych w 7 różnych „kołach” zainteresowań!

Dwa razy w roku dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne mają obowiązek uczestniczyć w koncertach: letnim oraz świątecznym. 16 stycznia w sali Kalejdoskop w amfiteatrze w Parku Turystyki popis swojego talentu dali skrzypkowie pod okiem Pani Doroty Musialik oraz gitarzyści instruktorów: Błażeja Żura i Sebastiana Kreta. Dwa dni późnej w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich dwie kolejne grupy gitarzystów pod opieką tych samych instruktorów zagrały najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki. Tego popołudnia niezwykle barwny występ należał do bębniarzy i perkusistów szkolonych przez Pana Andrzeja Żydka. Warto jest wybrać się na jeden z tego typu koncertów, aby nie tylko posłuchać młodych muzyków i nagrodzić ich gromkimi brawami, ale również zwrócić uwagę, ile niejednokrotnie potrzeba siły i odwagi, aby wystąpić przed tak szeroką publicznością. Nie jest to łatwe, gdyż w dużej mierze to właśnie najbliżsi artystów stanowią największe grono zainteresowanych, a jak wiadomo każdy chce zaprezentować się z jak najlepszej strony. Dla młodych wykonawców jest to często ogromny stres, ale z każdym kolejnym występem nabierają pewności siebie.

Breńska oraz górecka grupa gitarzystów zagrała jeszcze jeden, wyjątkowy koncert. Tak jak i w zeszłym roku, tak i w tym postanowili odwiedzić jeden z ośrodków, w którym mieszkają osoby starsze. Tym razem publiczność stanowili podopieczni Górskiego Domu Seniora na Hołcynie w Brennej. Uśmiech na twarzach osób starszych, oklaski i słowa podziękowania były dla muzyków najpiękniejszą nagrodą.

Po feriach zimowych rusza drugi semestr Bazy Talentów. Otwarta została nowa grupa – zajęcia teatralne, które odbywają się w budynku Szkoły na Żagana w Górkach Wielkich. Aktualny harmonogram zajęć oraz regulamin Bazy Talentów dostępny jest na stronie internetowej: http://www.mieszkaniec.brenna.org.pl/harmonogram-zajec-bazy-talentow. Informacje na temat warsztatów można uzyskać również pod numerem telefonu: 33 47 40 601 lub mailowo wysyłając wiadomość na adres: s.gawlas@brenna.org.pl.