Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Okres zasiłkowy 2020/2021

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że wnioski na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 można składać, jak wcześniej sygnalizowaliśmy już od 1 lipca drogą elektroniczną a od 1 sierpnia w formie tradycyjnej.

Wnioski o ustalenie prawa do: świadczeń rodzinnych oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia Dobry Start (300+) można składać  od lipca w formie elektronicznej, tj. za pomocą:

-  elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP  

-  portalu informacyjno-usługowego Emp@tia

Ponadto wnioski o świadczenie „Dobry Start”  oprócz ww. sposobu  można także  składać za pośrednictwem stron internetowych: banków krajowych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Od tego roku  istnieje możliwość składania wniosków przez Bank Spółdzielczy.

Natomiast od 1 sierpnia 2020 r. wnioski o powyższe świadczenia można będzie złożyć również w tradycyjnej formie (papierowej).

Z uwagi na stan epidemii, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa klientów i ich rodzin, jak również pracowników, GOPS Brenna ograniczył do niezbędnego minimum wizyty klientów w Ośrodku

W związku z powyższym zachęcamy do skorzystania z możliwości złożenia wniosków:
- ww. drogą elektroniczną,
- tradycyjną pocztą na adres: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, 43-436 Brenna ul. Leśnica 8,
- poprzez złożenie w skrzynce podawczej, zlokalizowanej przy wejściu do budynku GOPS
 

Wnioski będzie  można również złożyć osobiście w siedzibie GOPS (jedno stanowisko).

W tym, względzie prosimy o wypełnienie wniosku o podstawowe informacje: dane osobiste Wnioskodawcy i członków rodziny (w tym: PESEL), nr konta bankowego, adres szkoły itp. Zaznaczenie danych w dużym stopniu usprawni obsługę i  zdecydowanie skróci czas oczekiwania w kolejce.

Przyjmowanie wniosków  przez pracowników merytorycznych od 3 sierpnia 2020 r.

  • poniedziałek od 8:00 do 15:30
  • wtorek od 7:15 do 14:45
  • środa od 7:15 do 14:45
  • czwartek od 8:00 do 14:00
  • piątek - dzień wewnętrzny

Od 01 września do 30 listopada 2020 r.  środa i piątek - dzień wewnętrzny

Uwaga!
W trosce o bezpieczeństwo, składając wniosek osobiście, należy przestrzegać aktualnie obowiązujących ograniczeń, nakazów związanych z utrzymującym się stanem epidemii  wywołującym chorobę COVID-19, tj.:

- dezynfekcja dłoni,
- noszenie maseczki/chusty itp.  zakrywającej usta i nos,
- zachowanie odstępu od innych osób – minimum 1,5 metra,
- zalecamy zabranie własnego długopisu.


Szczegółowe informacje, a także pomoc w wypełnianiu wniosków, jak również w ustalaniu dokumentacji niezbędnej do załatwienia sprawy, uzyskać można pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, tj.  (33) 8536 459.

Jednocześnie przypominamy w związku dużą ilością telefonów, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na kolejny okres świadczeniowy 2021/2022 będzie można składać od 1 lutego 2021 w formie elektronicznej, natomiast od 1 kwietnia 2021 w formie papierowej. Przypominamy, że aktualnie trwający okres, dotyczący świadczenia wychowawczego kończy się 31.05.2021 roku.