Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Brenna na Europejskim Kongresie Gospodarczym

16 May 2017   13:37

W dniach od 10 do 12 maja 2017 roku przedstawiciele Gminy Brenna brali udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Gmina Brenna miała tam status partnera samorządowego Kongresu. Na naszym stoisku prezentowana była oferta turystyczna gminy, ale przede wszystkim skupiliśmy się na ofercie inwestycyjnej. Zaprezentowany został „projekt Stanica” związany z poszukiwaniem inwestora na teren stanowiący własność gminy, a położony w Górkach Wielkich Sojka (obiekty dawnego sanatorium). Zarówno w materiałach promocyjnych, a także w trakcie wielu odbytych rozmów staraliśmy się zachęcić potencjalnych inwestorów do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Nasze hasło brzmiało: „Zainwestuj w historię”. Mamy nadzieję, że rozpoczęte rozmowy zostaną zwieńczone sukcesem i będziemy mogli poszczycić się kolejnym wyjątkowym miejscem na mapie naszej gminy, a niszczejące obecnie budynki zostaną wyremontowane.

W drugim dniu Kongresu Wójt Gminy Brenna Pan Jerzy Pilch uczestniczył jako panelista w dyskusji na temat „Samorząd i biznes – partnerstwo z rozsądku”. W trakcie panelu omówiono kierunki rozwoju i współpracy władz samorządowych z przedstawicielami nauki i biznesu. Przedstawiono inwestycje dzięki którym zarabia zarówno biznes jak i gmina, a także wspólne inicjatywy samorządów i biznesu. Zaprezentowano dobre praktyki partnerstwa publiczno prywatnego, doświadczenia i modele warte upowszechniania ale również pouczające porażki. Na podsumowanie szukano odpowiedzi na pytanie, czy biznes może pomóc samorządom w rozwiązywaniu wyzwań społecznych.

Jeżeli pojawi się szansa mamy nadzieję, że za rok nasza Gmina ponownie pojawi się na Europejskim Kongresie Gospodarczym z kolejnym ciekawym projektem.