Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

O gminie

Szanowni Państwo, 

Zachęcam do inwestowania w malowniczej Gminie Brenna, w której tworzymy dobry klimat dla biznesu. Położona na południu Polski w Powiecie Cieszyńskim stanowi piękny kryształ górski Beskidu Śląskiego. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się gminą turystyczną, którą co roku odwiedzają setki a niejednokrotnie tysiące turystów chcących się zrelaksować, pooddychać świeżym powietrzem, przejść się w góry na spacer, pojeździć rowerem lub zwyczajnie odpocząć z rodziną nad rzeką w beskidzkiej Dolinie Brennicy.  Gmina Brenna posiada bogatą ofertę turystyczną, w tym liczne ścieżki rowerowe i szlaki górskie, zabytki architektury drewnianej, wspaniały folklor , piękno przyrody oraz wiele atrakcji zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Bogactwo krajobrazu kulturowego, jak i beskidzkich groni  po prostu wprawia w dobry nastrój. Znajdziesz tu wszystko czego szukasz! Latem  mieszkańcy i turyści biorą udział w licznych imprezach organizowanych na terenie Gminy, takich jak Dożynki, Noc Świętojańska, zawody rowerowe, czy dla wielbicieli sztuki Artystyczne Lato u Kossaków. Niemal w każdy weekend odbywają się w breńskim amfiteatrze letnie koncerty . Nie zabraknie też kina dla miłośników dużego ekranu. Dla wszystkich tych, którzy lubią aktywny wypoczynek Gmina Brenna jest idealnym miejscem, aby zmierzyć się z własnymi siłami. Nie tylko zdrowy mikroklimat panujący w Górkach Wielkich sprzyja poprawie kondycji turystów, ale także możliwość brania udziału w wielu konkurencjach sportowych, takich jak górski Bieg o Breńskie Kierpce, zimowy narciarski Puchar Beskidzkich Groni w slalomie gigancie.

To w naszej Gminie zobaczysz, jak regionalna tradycja wplata się w urokliwą breńska dolinę.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych turystów oraz biorąc pod uwagę charakterystykę naszej gminy proponuję grunty przeznaczone pod inwestycje turystyczne, które mam nadzieję pozwolą w pełni wykorzystać potencjał Gminy Brenna. Serdecznie zapraszam.

 

                                                                                                                               

                                                                                                                              Wójt gminy Brenna

 

 

 

Gmina Brenna w liczbach

 

infografika o gminie brenna

Inforgrafika o dostępie transportowym

 

Potencjał ludzki

Szkolnictwo zawodowe w powiecie cieszyńskim cechuje różnorodność kierunków kształcenia poczynając od kierunków ekonomicznych, gastronomicznych a kończąc na kierunkach mechanicznych. Największą popularnością cieszą się kierunki: technik informatyk, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista oraz technik mechatronik.

W regionie w uczelniach wyższych kształcą się specjaliści zarówno kierunków artystycznych jak i technicznych. Oferta pozwala na rozwój z zakresu bhp, zarządzania, bezpieczeństwa, logistyki i transporty a także jakością w produkcji i usługach.

 

Infrastruktura

  • Sieć wodociągowa o długości ok. 65 km

  • Sieć kanalizacyjna o długości ok. 154 km

 

Najważniejsi inwestorzy

lista inwestorów z terenu gminy