Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Delegacja z Brennej w Bystrzycy

28 Apr 2017   12:16


27 kwietnia delegacja z Urzędu Gminy Brenna, członkowie Klubu Seniora „Marzenie” wraz z rodzinami oraz Pani Bożena Podżorska z uczennicami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego gościli w miejscowości partnerskiej Brennej – Bystrzycy w Czechach.

 Nasza gmina, wraz z Bystrzycą realizuje projekt „Sport łączy pokolenia” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko i budżetu państwa RP.

Realizacja projektu ma na celu intensyfikację współpracy Gmin Brenna i Bystrzyca poprzez wdrożenie wspólnych działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym, wspólne promowanie aktywności fizycznej i idei sportu wśród mieszkańców gmin partnerskich oraz rozwijanie bazy sportowej obu samorządów

W ramach projektu w Brennej, a dokładnie w Parku Turystyki powstaje nowa strefa sportowo rekreacyjna. Już 3 maja podczas imprezy majówkowej p.n. „Dzień Czeski” nastąpi uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej. Plac zabaw zyska dwa nowe stanowiska: sześciokątną huśtawkę oraz centrum aktywności.

Równolegle do prac prowadzonych w Brennej, w Bystrzycy powstawał Senior Petanque Park czyli boisko do gry w Petanque (gra w bule, gra w kule – tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi). Właśnie na oficjalne otwarcie tego terenu zostali zaproszeni goście z naszej gminy.

Naszą delegację powitał starosta Bystrzycy Pan Roman Wróbel, który wraz z wójtem Gminy Brenna Panem Jerzym Pilchem przecięli wstęgę, tym samym oficjalnie otwarto nową atrakcję tej miejscowości.

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, nie było możliwości zagrać w bule na nowym torze, jednak przedstawiono po krótce zasady, a rzuty ćwiczono na sali wewnątrz budynku Domu Seniora. Na gości z naszej gminy czekała jeszcze jedna niespodzianka – występy dzieci z tamtejszej szkoły.

Mimo naprawdę fatalnej aury, wycieczkę do naszej partnerskiej miejscowości możemy uznać za bardzo udaną. W Brennej, delegację z Czech, będziemy gościć już 3 maja podczas imprezy majówkowej. Na wydarzenie serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz turystów.