Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Koncert Godspel Celebrate

14 Dec 2017   13:09

Niecodzienny koncert, który odbył się 8 grudnia w kościele pw. św. Jana Sarkandra w Górkach Wielkich, na długo zostanie zapamiętany w sercach widzów. Grupa niezwykłych ludzi, muzyków, wokalistów odwiedziła naszą gminę, alby wspólnie z jej mieszkańcami aktywować dobro, dzielić się nim, gdyż dobro drzemie w każdym z nas!

Aktywuj Dobro to projekt społeczno-kulturalny stowarzyszenia SPOT oparty o działania Charytatywne, który ma na celu szerzenie kultury i sztuki w regionie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. Jej członkowie mówią o sobie: „Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy chcą robić dobre rzeczy. Inspiruje nas ludzkie szczęście, uśmiech, a przede wszystkim szczera miłość do drugiego człowieka. Te inspiracje i potrzeby serca stały się impulsem do powstania projektu Aktywuj Dobro. Chcemy aktywować dobro w codzienności, pomagając ludziom chorym, biednym, samotnym, zagubionym. Uważamy, że dobra nie trzeba szukać na drugim końcu świata, wystarczy się rozejrzeć, dostrzec je w sobie i aktywować. Pragniemy być siłą, która uchyli nieba niejednemu człowiekowi, ale i pomoże spełnić ludzkie marzenia. Jak w praktyce wygląda aktywowanie dobra? Organizujemy koncerty charytatywne, z których dochód jest przekazywany na pomoc potrzebującym. Do tej pory Aktywuj Dobro wsparło Centrum Opieki Dziennej dla Chorych Dzieci „Świetlikowo” oraz Hospicjum „Otwarte Drzwi” w Skoczowie. Nasze plany sięgają poza region województwa śląskiego. Chcemy zwiększyć zakres naszych działań na całą Polskę.”

Celebrate GODSPELL - pod takim hasłem odbył się w Górkach koncert muzyki gospel ( wywodząca się z jęz. staroangielskiego nazwa gospel (pochodząca od słów god spell) oznacza dobrą nowinę (ewangelię) o zbawieniu w Jezusie Chrystusie) w wykonaniu znanych artystów polskiej i europejskiej sceny tego gatunku. Projekt, w skład którego wchodzi Colin Williams (UK) & Gospel Celebrate (UK) oraz zespół Holy Noizz zaprezentował szeroki wachlarz utworów gospel tym samym zapraszając publiczność do radosnego, pełnego wolności i płynącego prosto z serca uwielbiania!

Colin Williams zaczął śpiewać w wieku 3 lat, a już w wieku 18 lat rozpoczął prowadzenie chóru kościoła ewangelicznego. Jego miłość do muzyki doprowadziła go do śpiewania i wspierania różnych chórów, grup oraz artystów solowych. Wokalista, kompozytor i aranżer. Colin pracuje także dla BBC, gdzie zajmuje się takimi programami, jak “Songs of Praise” i “Gospel Train” BBC Radio2. Człowiek z bogatą miłością do Boga, pasją do muzyki gospel i niesamowitym słuchem.

Zespół Gospel Celebrate to grupa wokalistów z Wielkiej Brytanii, których łączy wspólna miłośćdo muzyki. Śpiewają w chórach i zespołach od najmłodszych lat. Towarzyszą chórom jak i wielu rozpoznawalnych artystom na całym świecie. Miłość do muzyki pozwala im podróżować do rożnych części świata. Teraz przyszedł czas na dzielenie się to miłością do Gospel w Polsce.

Holy Noiz - grupa sesyjnych muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel. Chociaż wywodzą się z różnych gatunków muzycznych, to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania. Zespół na stałe współpracuje i koncertuje z Gabrielą Gąsior. Mają na koncie dwie wspólnie nagrane płyty: album z autorską muzyką gospel „bez Ciebie nie ma mnie”(2014) oraz album świąteczny „Narodził się Jedyny Król”(2015).

To był naprawdę niezwykły koncert, pełen radości, uśmiechu ale przede wszystkim dobrego słowa. Koncerty gospel mają w sobie moc, którą wokaliści zarażają słuchaczy. Tak też było w Górach. Widzowie wstali w miejsc i razem z wykonawcami zaczęli śpiewać, klaskać i całymi sobą cieszyć się muzyką. Długie, bardzo długie brawa na koniec były najpiękniejszą nagrodą za tak niezwykły występ. Podziękowania należą się również konferansjerowi Szymonowi Pilchowi za profesjonalnie poprowadzenie koncertu.