Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Kontynuacja współpracy w 2021 roku

Pomimo trwającej nadal epidemii COVID-19, w ramach współpracy partnerskich szkół czyli Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej Bukowa oraz Základní škola a Mateřská škola Písečná, udało się zrealizować imprezę "Mali Odkrywcy" w Brennej, w której uczestniczyli przedstawiciele z Czech. Podczas imprezy przeprowadzono zabawy ruchowe, konkursy, występy taneczne, a także dostępne były stoiska z plackami, bigosem, ciastami i innymi smakołykami. Natomiast nasi partnerzy przygotowali wirtualne aktywności – w zamian za imprezę która planowana była w Piosecznej. Gmina Pioseczna wraz z ZS Písečná zorganizowały „Olympiáda naruby pro děti”. Dyscypliny sportowe w Piosecznej odbyły się z wykorzystaniem siłowni zewnętrznej, a dzieci z SP 2 rywalizowały w sali gimnastycznej w SP 2 oraz z wykorzystaniem placu zabaw Statek. Konkurencje sprawnościowe zostały odpowiednio dostosowane do miejsca i warunków pogodowych. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: 1. Kladinka 2. žebřík, ribstol  3. tramppolínky  4. hod - hod pytlíkem dozadu,  5. ručkování nebo šplh  6. Trefa na cíl.

Współpraca przy ustalaniu zakresu Olimpiady odbywała się online (MS Teams i video konferencje), drogą mailową i telefoniczną. Ponadto grupy dzieci PL/CZ połączyły się online również w dniu Olimpiady – na początek nastąpiły przywitania, pozdrowienia, a po zakończeniu - informacja o wynikach.

Zaprszamy do obejrzenia foto - relacji z wspólnych aktywności. Dodatkowo poniżej jest dostępna prezentacja z zawodów w Piosecznej.

Załączniki: