Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Młodzież zapobiega pożarom

02 Mar 2018   14:34

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Test sprawdzający wiedzę, a zarazem kwalifikujący do finału, rozwiązywali uczniowie wszystkich placówek oświatowych w gminie Brenna.

Uczniowie musieli zmierzyć się miedzy innymi z takimi pytaniami: „Co trzyma w ręku patron strażaków?”, „Co oznacza skrót KG PSP?”, „Co to jest sorbent?”, „Jakie są rodzaje drabin pożarniczych stosowanych przez Państwową Straż Pożarną” czy „Wymień metody gaszenia pożaru”.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności , ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Po podliczeniu punktów 5 osobowa komisja w składzie: przewodniczący – Komendant Gminny ZOSP RP Józef Ferfecki, sekretarz – Prezes Zarządu OSP Górki Wielkie Ryszard Główczak, członkowie: Joanna Konieczny, Władysław Gawlas oraz oraz Andrzej Klus wyłoniła zwycięzców:

I grupa wiekowa :

I miejsce – Krzysztof Greń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej
II miejsce – Kacper Jucha ze Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich
III miejsce – Szymon Cieślar ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej

II grupa wiekowa:
I miejsce – Piotr Staś ze Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich
II miejsce – Mateusz Czyż ze Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich
III miejsce – Maria Staś ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Na zwycięzców czekały wyjątkowe nagrody. Pan Wójt Jerzy Pilch podziękował uczniom za udział w turnieju oraz opiekunom za przygotowanie i zaangażowanie.

Laureatom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym szczeblu eliminacji.