Narzedzia

Siła Natury

7. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce

20 Aug 2019   11:19

Czech Marek Chrascina okazał się bezkonkurencyjny podczas 7 edycji Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce, wygrywając po raz 4 rywalizację w Brennej. Przez długą część biegu wszystko wskazywało na to, że rekordzista trasy poprawi swój własny czas z 2017 roku. Jego międzyczasy do 7 km pozwalały pozytywnie mysleć o nowym rekordzie trasy, jednak z biegiem czasu coraz bardziej przeszkadzała pogoda i niestety "awaria" buta, ponieważ od 10 km reprezentant Czech biegł bez części podeszwy lewego buta. Na mecie zameldował się z czasem 1:01:30'1, czyli gorszym od rekordu trasy tylko o 36,1 sekundy! Drugi na mecie pojawił się perspektywiczny Marcin Kubica, młodzieżowy reprezentant Polski w biegach górskich, trzeci przybiegł Piotr Koń, który, co warto zaznaczyć, jak do tej pory ukończył wszystkie edycje Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce. Emocje towarzyszyły także w rywalizacji Pań, do której przystąpiły czołowe zawodniczki Ligi Biegów Górskich Attiq. Batalię wygrała Martyna Kantor, która zwyciężyła z czasem 1:15:28'8, zapisując się w 7-letniej historii biegu z drugim najlepszym czasem wśród Kobiet. Podium uzupełniły: Maria Czok oraz Anna Skalska. Bieg ukończyło 484 zawodników.

Pełne wyniki dostępne tutaj: WYNIKI 2019 - (kliknij)