Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Bliżej przyrody – ścieżka po Górze Bucze

21 Mar 2020   20:46

   Góra Bucze to unikatowe miejsce, pełne pięknych i rzadkich roślin. Bogaty i różnorodny jest tutaj także świat zwierząt. Aby pokazać jej walory powstała w tym miejscu ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza po Górze Bucze. Jednak z biegiem czasu tablice na trasie zostały zniszczone, a znaki mało widoczne.  Aby znów to wyjątkowe miejsce mogło cieszyć mieszkańców, jak i turystów Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna realizuje projekt pn. „Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza po górze Bucze” współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Katowicach.

       Aktualnie trwają pracę nad odnowieniem tej ścieżki. Już niedługo powstaną na niej stoiska edukacyjne, które mają pokazać piękno przyrody w formie zabawy. Na trasie usytuowane zostaną trzy tablice z  mapami. A w punkcie widokowym na ścieżce znów pojawi się tablica z panoramą. Oficjalne otwarcie odnowionej ścieżki zaplanowano na 27 czerwca 2020r. Podczas tego wydarzenia chętni wezmą udział w wykładzie oraz wyciecze z przyrodnikiem, który pokaże najpiękniejsze okazy przyrody. Sporym ułatwieniem będą także drukowane  mapy dostępne w Informacji Turystycznej w Brennej, w Bacówce „Bucze” oraz w wielu innych atrakcjach na terenie gminy Brenna.

       Wędrówkę rozpoczyna się w centrum Górek Wielkich, tuż przed mostem na rzece Brennicy. Aby przejść w całości trasę, trzeba zarezerwować około 2 godziny. To świetna propozycja na rodzinne spacery. Jest także możliwość rozpoczęcia wycieczki od Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”, podążając początkowo niebiesko-białym szlakiem Kamyka, który jest szlakiem łącznikowym do ścieżki.