Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Dodatkowe obostrzenia od 1 grudnia 2021 r.

01 Dec 2021   13:46

Jak zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, od 1 grudnia wprowadzony zostanie tzw. „pakiet alertowy”.  

Na zgromadzeniach i uroczystościach rodzinnych, takich jak: wesela, komunie, konsolacje i inne spotkania, a także na dyskotekach dopuszczalny limit osób zmienia się do 100 (obowiązywał dotychczas limit 150-osobowy).

W obiektach, w których limit zapełnienia wynosił 75 proc., limit zostaje zmieniony do 50 proc. Dotyczy to: kościołów, gastronomii, hoteli, miejsc kultury (kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty i widowiska cyrkowe), a także obiektów sportowych (baseny, aquaparki itp.).

W siłowniach, klubach i centrach fitness, muzeach, galeriach sztuki, na targach, wystawach, kongresach i konferencjach – limit zostanie podniesiony – jedna osoba na 15 m kw. (dotychczas jedna osoba na 10 m kw.).

W ramach pakietu alertowego uszczelnione zostaną granice. Od 1 grudnia obowiązywać będzie zakaz lotów z:

  • Botswany,
  • Eswatini,
  • Lesotho,
  • Mozambiku,
  • Namibii,
  • RPA,
  • Zimbabwe.

Dodatkowo osoby wracające z tych krajów nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni.

Dla podróżujących z krajów non-Schengen wprowadzono wydłużenie kwarantanny do 14 dni i zwolnienie testem PCR wykonanym po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy. – We wszystkich przypadkach, w których mamy do czynienia z powrotem z krajów ryzyka, ma być przeprowadzony bardzo szczegółowy wywiad epidemiologiczny z listą kontaktów.  

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus.