Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Narodowy Spis Powszechny 2021

28 Jul 2021   15:00

W dniu 1 kwietnia 2021 r. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Należy wejść na stronę Narodowego Spisu Powszechnego 2021 i wypełnić formularz spisowy. Jeżeli nie można tego zrobić we własnym zakresie, można odwiedzić urząd gminy, w którym na czas trwania spisu zostało przygotowane specjalne stanowisko komputerowe, gdzie można wykonać samospis.

Jeżeli nie ma możliwości wykonać samospisu internetowego można równiez zadzwonić na infolinię:
22 279 99 99 i spisać się przez telefon.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Wszystkie przekazywane dane są bezpieczne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Z osobami, które nie spiszą się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. nie można odmówić mu przekazania
danych.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego, w dziale mieszkańca oraz na profilu Facebooka Urzędu Statystycznego w Katowicach.