Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

14 Mar 2023   10:28

Tegoroczny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej przebiega pod hasłem: "Młodzież Zapobiega Pożarom". Niezmiennie ma on na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Ze względu na tematykę Turnieju uczestnicy muszą wykazać się wiedzą m.in. z zakresu chemii, fizyki oraz umiejętnościami praktycznymi (np. udzielanie pierwszej pomocy, podstawy gaszenia pożarów).

Eliminacje Gminne w Brennej odbyły się 8 marca 2023 r.  w sali sesyjnej. Wzięło w nim udział 18 uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych (szkoły podstawowe: klasy I – IV i V – VIII).

Turniej składał się z dwóch etapów:

1 część - pisemna

2 część - ustna w której trzech najlepszych uczestników po części pisemnej losowało po 4 pytania. Za 1, 2 lub 3 punkty.

Zwycięzcy (2 pierwsze miejsca) eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych wezmą udział w turnieju organizowanym na szczeblu powiatowym.

Warto podkreślić że w starszej grupie trzeba było przeprowadzić dogrywkę która również nie wyłoniła zwycięzcy. Dopiero po przeprowadzeniu drugiej dogrywki Karolina Madzia zdobyła większą ilość punktów.

Wynik końcowy:

Klasy 1-4

1. MAGDALENA CIEŚLAR

2. WOJCIECH TYCZYŃSKI

3. FRANCISZEK KOŁODENNY

Klasy 5-8

1. KAROLINA MADZIA

2. SZYMON GREŃ

3. AGNIESZKA GAWLAS

Pan Wójt Jerzy Pilch podziękował opiekunom za przygotowanie uczniów, uczestnikom za zaangażowanie, a zwycięzcom wręczył nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w etapie powiatowym, wojewódzkim i, mamy nadzieję, że również krajowym.