Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Rusza realizacja projektu Rowerem przez Beskidy - etap I

11 Jun 2021   11:08

Już niebawem ruszy realizacja projektu Rowerem przez Beskidy - etap I, na który Gmina Brenna pozyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a także w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki.

W dniu 1 czerwca br. odbyło się przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji czyli firmie MOSTMARPAL Sp. z o.o. z Zarzecza, natomiast 10 czerwca br. przedstawiciele PGW Wody Polskie przekazali wykonawcy teren wałów umożliwiając tym samym rozpoczęcie realizacji inwestycji.

Pierwsza część robót, która jest zaplanowana na 2021r., będzie dotyczyła przebudowy drogi technologicznej na wałach rzeki Brennica na trasę rowerową, na odcinku od granicy z Gminą Skoczów do ul. Bielskiej w Górkach Wielkich.

Kolejne roboty będą dotyczyły przebudowy kładki w ciągu ul. Spokojnej w Górkach Wielkich, a także wykonania odcinak trasy rowerowej na lewym brzegu rzeki Wisły – do granicy z gminą Ustroń.

Całość prowadzonych działań jest częścią partnerskiego projektu realizowanego wspólnie przez Gminę Brenna, Miasto Ustroń i Miasto Wisła, a zakładającego modernizację Wiślanej Trasy Rowerowej oraz utworzenie odcinka regionalnej trasy rowerowej Cieszyn – Bielsko-Biała (nr 604) w Górkach Wielkich na wałach rzeki Brennica (od ul. Nowy Świat do ul. Bielskiej).