Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brennej informuje!

25 Nov 2021   13:02

Ruszyli ostro...

Od października br. działają w naszej Gminie. Jest ich już osiemdziesięcioro. A to dopiero początek.

Studenci  z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli działalność stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brennej, w kilku sekcjach:

  • artystyczno - estetycznej,
  • kulturoznawczej,
  • gier i rozrywek umysłowych,
  • robótek ręcznych
  • oraz turystycznej o szerokim zasięgu – od gimnastyki przez Nordic Walking, tenis stołowy, Tai Chi, po piesze wędrówki.

Za nimi też dwa wykłady: "Profilaktyka chorób serca" i "Senior bezpieczny w domu i na drodze". Nie obyło się bez wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Seniora. A 24 listopada zawładnęli też na chwilę Krakowem. Czekają też na Ciebie, jeśli tylko masz czas i ochotę.

Stowarzyszenie wzbogaciło się również o laptop, drukarkę oraz gry: szachy, warcaby, mistrz logiki. Zakupy te zostały sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Teraz  studenci z sekcji gier i rozrywek umysłowych mają pole do popisu, ich umysł nie odpoczywa. Znacznie poprawiła się też komunikacja między członkami stowarzyszenia poprzez wykorzystanie laptopa i drukarki, które służą do przygotowywania, wydrukowania harmonogramów spotkań oraz innych potrzebnych materiałów, a dostęp do Internetu znacznie usprawnia organizację stowarzyszenia.