Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Wywóz odpadów wielkogabarytowych – informacja dla mieszkańców Gminy Brenna

14 Mar 2023   11:00

Odbiór odpadów wielkogabarytowych wraz ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym ( RTV i AGD) odbywał się będzie rejonami zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów, bezpośrednio sprzed nieruchomości lub z wyodrębnionego, urządzonego przez właściciela nieruchomości miejsca w rejonie bramy lub furtki wejściowej, z placyku gospodarczego, altanki śmieciowej, dostępnych dla jednostki wywozowej.

Równocześnie informujemy, iż odpady wielkogabarytowe to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach i workach na śmieci.
Są to na przykład: stoły, krzesła, szafy, sofy, fotele, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów. Zbierane będą również takie rzeczy jak: drzwi (max.4 szt.), okna  (max.4 szt.), opony samochodowe (max. 8 szt.), umywalka (1 szt.), toaleta (1 szt.)

Uwaga:
Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju odpady budowlane i odpady remontowe. Odpady tego rodzaju można składać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (zgodnie z regulaminem załączonym do Uchwały Nr XI/118/19 Gminy Brenna).
Ponadto do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczają się części samochodowe, motorowery, kosiarki.