Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Zakończenie Roku Szkolnego Bazy Talentów OPKiS

18 Jun 2024   13:36

Czerwiec jest jak zwykle miesiącem wszelkich egzaminów, wycieczek szkolnych, ale jest też okresem letnich koncertów wieńczących rok szkolny 2023/2024 "Bazy Talentów" organizowanej przez Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna. Jest ich zawsze kilka, bo sekcji muzycznych mamy w Bazie kilka, a muzyka rozbrzmiewa na nich bardzo różnorodna, od klasycznej przez popową do folku.

Podczas tych zwyczajowych, kameralnych uroczystości, młodzi adepci sztuki muzycznej mieli okazję zaprezentować nabyte przez miniony rok szkolny umiejętności przed swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Uczniów Bazy jest w tym momencie około stu siedemdziesięciu i niemal wszyscy wykorzystali szansę, by zaprezentować się z najlepszej strony, w swych popisowych wykonaniach, solo lub w zespołach. Każdy z koncertów był wyjątkowy i pokazał, jak wiele pracy dzieci włożyły w rozwój swoich pasji, i w przygotowanie swoich występów. "Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych podopiecznych, z tego jak wielkimi talentami i postępami w nauce wykazały się wszystkie dzieci" podkreślał Łukasz Muschiol, dyrektor OPKiS.

Na zakończenie, każde dziecko zostało za swój trud nagrodzone bonami na lody, ufundowanymi przez Manufakturę Smaku. Słodki poczęstunek wywołał oczywiście szerokie uśmiechy na twarzach młodych artystów. Chcemy z tego miejsca gorąco podziękować Pani Izabeli Greń - właścicielce Manufaktury Smaku, która nie pierwszy raz wspiera nasze inicjatywy, a zaangażowanie dzieci zostało przez nią szczodrze docenione.

Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej "Bazy Talentów": dzieciom za pracę, ich rodzicom za motywację, a przede wszystkim naszym wspaniałym instruktorom, którzy z wielką pasją szlifują talenty najmłodszych mieszkańców gminy, wspierając ich każdy krok w tej edukacyjnej podróży. Są nimi:

  • Anna Musioł - Zespół Regionalny „Mała Brenna” oraz grupa śpiewu tradycyjnego „Sójki”
  • Joanna Konieczny – sekcje plastyczne oraz sekcja ceramiczna
  • Jadwiga Tomala – nauka gry na pianinie
  • Krzysztof Durlow – nauka gry na skrzypcach
  • Zbigniew Wałach – nauka gry na skrzypcach metodą ludową
  • Błażej Żur – nauka gry na gitarze
  • Wojciech Zubrzycki – nauka gry na gitarze
  • Bronisław Greń – nauka gry na instrumentach dętych
  • Tymoteusz Bączyk – nauka gry na bębnach i perkusji

Dziękujemy za miniony rok, życzymy dalszych sukcesów na artystycznej ścieżce i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach, zwłaszcza, że planujemy rozszerzyć ofertę o zajęcia gry na keyboardzie.