Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Otwarta strefa aktywności w Gminie Brenna

Gmina Brenna uzyskała dofinansowanie w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) na realizację projektu o nazwie Otwarta strefa aktywności w Gminie Brenna”.  Kwota dofinansowania wyniosła: 25 000 zł.

W zakresie ww. zadania utworzono przy ul. Leśnica w Brennej siłownię plenerową i strefę relaksu. Siłownia plenerowa wyposażona została w urządzenia typu: wyciąg górny, wyciskanie siedząc, wioślarz, prasa nożna, orbitrek, biegacz i trampolina ziemna. W strefie relaksu znajdują się: stolik do gry w szachy i Chińczyka wraz z 2 ławkami, 4 ławki montowane na stałe do podłoża, 2 kosze na śmieci, 1 stojak na rowery (5 stanowisk), 2 latarnie solarne, tablica informacyjna. Nawierzchnia pod urządzeniami wykonana została z gumowych mat przerostowych, natomiast nawierzchnia w obrębie ławek i stojaka na rowery wykonana została z betonowych płyt chodnikowych. Od strony skarpy zamontowane zostały barierki ochronne, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom Otwartej Strefy Aktywności.

Infrastruktura jest ogólnodostępna oraz dostosowana dla osób niepełnosprawnych i osób mających trudności z poruszaniem się. Korzystanie z siłowni oraz strefy relaksu jest bezpłatne.