Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Podniesienie jakości i dostępności edukacji przedszkolnej w Gminie Brenna poprzez rozbudowę Przedszkola Publicznego nr 1 w Górkach Małych

W dniu 14 października 2016 r. Gmina Brenna podpisała umowę o dofinansowanie z Zarządem Województwa Śląskiego w Katowicach na zadanie pn. „Podniesienie jakości i dostępności edukacji przedszkolnej w Gminie Brenna poprzez rozbudowę Przedszkola Publicznego w Górkach Małych”. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu wynosi 2.753.737,40 zł, a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1.368.332,12 złotych.

Celem projektu jest podniesienie jakości i dostępności edukacji przedszkolnej w Gminie Brenna poprzez rozbudowę istniejącej placówki o nową infrastrukturę dla dzieci 3-4 letnich. W efekcie prowadzonych działań nastąpi rozbudowa budynku Przedszkola Publicznego Nr 1 w Górkach Małych o dwa oddziały przedszkolne, zlokalizowane w nowo zaprojektowanym skrzydle budynku Przedszkola, które będzie powiązane komunikacyjnie z istniejącym obiektem.

Rozbudowa Przedszkola polega na dobudowaniu do istniejącej bryły Przedszkola nowej infrastruktury o trzech kondygnacjach – piwnicy i dwóch kondygnacjach nadziemnych. W piwnicy znajdować się będą pomieszczenia techniczne i gospodarcze, a na dwóch nadziemnych poziomach znajdować się będą dwa nowe oddziały przedszkolne. Projekt obejmuje również przebudowę komunikacji wewnętrznej Przedszkola wraz z wejściem głównym i schodami.

Ponadto w ramach projektu zastosowany zostanie wysokosprawny piec kondensacyjny gazowy sprzężony z zasobnikiem wody użytkowej oraz pompą powietrze-woda. Dodatkowo zastosowany będzie system ogniw fotowoltaicznych, co w efekcie pozwoli na zaoszczędzenie do 40% energii koniecznej do funkcjonowania budynku.

Realizowana ze wsparciem środków Unii Europejskiej rozbudowa publicznego Przedszkola pozwoli na zwiekszenie liczby miejsc przedszkolnych o 50, a tym samym realizacja projektu zapewni możliwość korzystania z infrastruktury edukacyjnej przez 125 dzieci.

Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018.

Przedszkole

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Projekt pod nazwą "Podniesienie jakości i dostępności edukacji przedszkolnej w Gminie Brenna poprzez rozbudowę Przedszkola Publicznego nr 1 w Górkach Małych" umożliwił zwiększenie o 50 miejsc dla dzieci 3,4 letnich - powstały dwa nower oddziały przedszkolne.  Projekt pod nazwą „Podniesienie jakości i dostępności edukacji przedszkolnej w Gminie Brenna”, umożliwia organizowanie w przedszkolu, w roku szkolnym 2017/2018, zajęć edukacyjnych o charakterze profilaktycznym, służących niwelowaniu problemów rozwojowych oraz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i specjalistycznych zapobiegających specyficznym trudnościom w uczeniu się.

Pełna treść artykułu znajduje się TUTAJ.

 

 

Załączniki: