Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Projekt: Aktywnie w drodze po zdrowie

loga UE

Od września 2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Górkach Wielkich realizowany jest projekt „Aktywnie w drodze po zdrowie”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska i budżetu państwa RP w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.

Nadrzędną ideą całego przedsięwzięcia jest integracja polsko-czeskiego pogranicza poprzez działania związane z promowaniem aktywnego stylu życia. W porozumieniu z czeskim partnerem projektu, Szkołą Podstawową im. Stanisława Hadyny z Polskim Językiem Nauczania w Bystrzycy za kwestie priorytetowe uznano wzmacnianie znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia.

W oparciu o powyższe założenia projektu zorganizowano lekcje pływania na basenie Delfin w Skoczowie oraz trening narciarski na Kubalonce z uczniami z partnerskiej szkoły w Bystrzycy. 22 lutego 2017r. uczniowie obu szkół wzięli udział w zajęciach z narciarstwa biegowego, które były okazją do bliższego poznania się oraz integracji. Wychowankowie naszej szkoły wraz z kolegami z Czech brali także udział we współzawodnictwie sportowym w szkole w Bystrzycy, podczas którego 18 maja 2017r. uczestniczyli w zajęciach z floorballu czyli tak zwanego unihoka oraz w zajęciach na basenie znajdującym się przy tamtejszej szkole.

Ponadto w ramach projektu  17 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka rowerowa do Bystrzycy połączona z konferencją, a 19 czerwca 2017r. uroczyste otwarcie „ścieżki zdrowia”, na którym  gościliśmy partnerów z czeskiej szkoły.