Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Projekt "Rowerem przez Beskidy"

 

Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna wraz z Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z Trzyńca zrealizował projekt „Rowerem przez Beskidy”, dzięki któremu nasza gmina  ma do zaoferowania miłośnikom kolarstwa górskiego i rodzinnych wycieczek na dwóch kołach wachlarz ciekawych propozycji.

W ramach projektu  powstała mapa zawierająca trasy rowerowe łączące się z istniejącymi już ścieżkami w Ustroniu, Istebnej czy na terenie Czech i Słowacji. Długość i stopień trudności dostosowane są zarówno dla zawodników MTB, jak również odpowiednie dla amatorów preferujących rodzinne wycieczki . Umożliwią one cyklistom szczegółowe zaplanowanie  wypraw, nie pomijając najciekawszych atrakcji oraz widokowych szczytów, zwłaszcza że zawarty w niej profil wysokościowy i dokładny opis ułatwi dopasowanie trasy do własnych możliwości i kondycji. Mapy dostępne są również  na stronach internetowych: mtbbrenna.pl, mtbbeskidy.pl oraz mtbbeskydy.cz.  jak również na tablicach informacyjnych usytuowanych na trasach rowerowych. Sporym ułatwieniem jest także możliwość pobrania  śladów GPS. Uzupełnieniem są ulotki promocyjne dostępne w Informacji Turystycznej zawierające opisy tras MTB w okolicach Brennej oraz Trzyńca.   

Brenna stała się miejscem, gdzie cyklicznie odbywają się zawody rowerowe  Uphill  MTB Beskidy. Wydarzenie to skupia zawodników i sympatyków wyczynowej jazdy po trudnych terenach górskich. Impreza odbywa się corocznie na obszarze Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy po wyznaczonej trasie na czas wjeżdżają na kolejne szczyty  Beskidu Śląskiego i Śląsko – Morawskiego. Szczegółowe informacje dostępne na: uphillmtb.pl.  

Regionalna Rada Rozwoju i Współpracy stworzyła w ramach tego projektu Studium Single Track Beskid Cieszyński. Single Track to wąskie, naturalne ścieżki, zaprojektowane i wybudowane według specjalnej i latami sprawdzonej metody. Dzięki temu Single Track jest  kompleksowym produktem, przeznaczonym do wypoczynku na łonie natury. Działania uzupełnia Product Management obejmujący przygotowanie profesjonalnych materiałów promujących  turystykę rowerową, rozszerzenia strony internetowej www.mtbbeskydy.cz oraz zapewnienie profesjonalnego programu studytour do centrum MTB Single Track Moravský Kras.

 

Projekt "Rowerem przez Beskidy" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska i budżetu państwa RP w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.

Projekt  „Na kole přes Beskydy” spolufinancovaný z prostředků Evropského Fondu pro Regionální Rozvoj - Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko a státního rozpočtu PR.