Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Przedszkolaki Bystrzaki – innowacyjne zajęcia z kodowania i gry w szachy

 

Gmina Brenna pozyskała dofinansowanie z Fundacji BGK na realizację projektu pn.:  „Przedszkolaki Bystrzaki – innowacyjne zajęcia z kodowania i gry w szachy”. Wysokość dofinansowania wynosi 15.000 zł i stanowi 100% kosztów kwalifikowalnych.

Głównym celem projektu jest rozwijanie u dzieci umiejętności komunikacyjnych, logicznego myślenia, interakcji oraz zapobieganie trudnościom edukacyjnym w zakresie nauk matematycznych. Projekt jest realizowany na terenie Przedszkola Publicznego w Górkach Małych i bierze w nim udział 50 przedszkolaków z terenu Gminy Brenna, w wieku od 4-6 lat. Zajęcia odbywają się po podstawie programowej prowadzonej w przedszkolu i są bezpłatne. Realizacja projektu potrwa od stycznia do czerwca 2022 roku.

W trakcie zajęć, dzieci opanują podstawy programowania i kodowania odpowiednie dla ich wieku, nauczą się bezpiecznie korzystać z technologii cyfrowych, ponadto na zajęciach szachowych oprócz nazewnictwa i podstawowych ruchów bierek posiądą wiedzę jak rozegrać debiut.

W ramach projektu zaplanowano również szkolenia dla edukatorów prowadzących zajęcia z zakresu kodowania i programowania oraz gry w szachy. Całość prowadzonych działań zostanie uzupełniona o zakup pomocy dydaktycznych tj. tablety, inteligentna kolejka elektryczna, szachy ogrodowe, zestawy edukacyjne do kodowania, i inne pomoce wspierające naukę kodowani i gry w szachy.

 

Załączniki: