Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Rządowy Program Odbudowy Zabytków

Rządowy Program Odbudowy Zabytków kierowany jest do gmin, powiatów oraz województw. Polega na bezzwrotnym wparciu inwestycji dotyczących renowacji i odbudowy zabytków. Dofinansowanie może pokryć do 98 proc. kosztów inwestycji, udział własny samorządu to minimum 2 proc. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

********************************************************

Gmina Brenna w ramach 1 edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymała dofinansowanie w wysokości 817.525,00 zł na remont zabytkowego budynku Przedszkola Publicznego nr 1 w Brennej.

Budynek przedszkola wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. Inwestycja pozwoli na zachowanie zabytkowej substancji w budynku i obejmować będzie następujące roboty budowlane:

- roboty rozbiórkowe i przygotowawcze,

- remont dachu,

- remont poddasza,

- remont elewacji.

Wartość inwestycji: 834.209,00 zł

Wartość dofinansowania: 817.525,00 zł

********************************************************

Gmina Brenna w ramach 2 edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymała dofinansowanie w wysokości 441.980,00 zł na zadanie pn.: Remont zabytkowego budynku przy ul. Żagana 3 w Górkach Wielkich.

Budynek wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. Inwestycja pozwoli na zachowanie zabytkowej substancji w budynku i obejmować będzie następujące roboty budowlane:

- remont dachu,

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

- zmianę sposobu ogrzewania,

- remont elewacji.

Wartość inwestycji: 451.000,00 zł

Wartość dofinansowania: 441.980,00 zł