Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Termomodernizacja Ośrodka Zdrowia w Brennej

15 Mar 2016   09:56

Termomodernizacja Ośrodka Zdrowia w Brennej, zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń I piętra na potrzeby GOPS oraz budowa platformy dla osób niepełnosprawnych

W październiku 2012 roku zakończono prace związane z Termomodernizacją Ośrodka Zdrowia w Brennej, zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń I piętra na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brennej oraz budową platformy dla osób niepełnosprawnych.. Roboty od stycznia bieżącego roku wykonywało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „KAMSJAN” Sporek Jan z Bielska Białej. Koszt robót wyniósł 971.674,23 zł, z czego część robót termomodernizacyjnych sfinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach .
Istniejący budynek Ośrodka Zdrowia w Brennej przy ul. Leśnica 8, poddany został termomodernizacji. Pomieszczenia I piętra adoptowano na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brennej. Budynek przystosowany został dla osób niepełnosprawnych, poprzez dobudowę do budynku platformy trzyprzystankowej (poziom terenu, parter,
I piętro).
W ramach robót termomodernizacyjnych wymieniona została stolarka okienna w piwnicach na I piętrze oraz poddaszu. W całym budynku wymieniono drzwi zewnętrzne oraz drzwi wewnętrzne na poziomie I piętra. Ocieplone zostały ściany zewnętrzne, stropy piwnic i poddasze. Wymieniona została instalacja centralnego ogrzewania (cztery niezależne systemy grzewcze). W pomieszczeniach I piętra wykonano nową instalację elektryczną, wentylacyjną i wodno-kanalizacyjną oraz wykonano nowe tynki, posadzki i podłogi. Adoptowane pomieszczenia I piętra dostosowano do wymaganych przepisów przeciw-pożarowych.
Wymienione zostało pokrycie dachowe na budynku, oraz wykonano nową elewację budynku. Odnowiony został cokół kamienny na budynku.. Wokół budynku powstały nowe powierzchnie brukowe.
W listopadzie 2012 r. swoją siedzibę zmienił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brennej.