Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Turniej Wiedzy Pożarniczej

07 Mar 2017   09:02

Do czego służy mostek przejazdowy? Co oznacza symbol GBARt? Przez które ramię wykonuje się komendę „w tył zwrot”?  To tylko niektóre z pytań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się 3 marca w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna. Test sprawdzający wiedzę, a zarazem kwalifikujący do finału, rozwiązywali uczniowie wszystkich placówek oświatowych w gminie Brenna.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności , ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Po podliczeniu punktów 5 osobowa komisja w składzie: przewodniczący – Komendant Gminny ZOSP RP Józef Ferfecki, sekretarz – Zastępca Komendanta Gminnego Paweł Krótki, członkowie: Joanna Konieczny, Władysław Gawlas oraz oraz Andrzej Klus wyłoniła zwycięzców:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Marzena Greń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej
II miejsce – Amelia Frączek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej
III miejsce – Krzysztof Greń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej

w kategorii gimnazja:
I miejsce – Wiktoria Kmiecik z Gimnazjum w Brennej
II miejsce – Sebastian Madzia z Gimnazjum w Górkach Wielkich
III miejsce – Natalia Chrapek z Gimnazjum w Brennej

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Na zwycięzców czekały wyjątkowe nagrody. Pan Wójt Jerzy Pilch podziękował uczniom za udział w turnieju oraz opiekunom za przygotowanie i zaangażowanie.

Laureatom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym szczeblu eliminacji, który odbędzie się 25 marca w Dębowcu.