Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy - GMINA BRENNA

W dniu 29 grudnia 2022 r. Gmina Brenna podpisała umowę o dofinansowanie z Zarządem Województwa Śląskiego w Katowicach na zadanie pn. „Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – GMINA BRENNA”. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Okres realizacji projektu zaplanowano od 1 grudnia 2022r. do 30 kwietnia 2023r.

Całkowita wartość projektu wynosi 93.529,41 zł, dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: 79.499,99 zł, a dofinansowanie z budżetu krajowego: 4.676,48 zł.

Celem projektu jest: Wzrost dostępności do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnego uczniów uciekających z Ukrainy, w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, uczęszczających do szkół podstawowych podlegających pod Gminę Brenna w okresie od 01.12.2022 do 30.04.2023 poprzez zakup sprzętu ICT, z którego będą korzystać uczniowie pochodzący z Ukrainy oraz pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczniów ukraińskich.

Zakres projektu obejmuje zakup sprzętu ICT i pomocy dydaktycznych dla uczniów z Ukrainy uczęszczających do trzech szkół podstawowych na terenie Gminy Brenna.

W ramach projektu zrealizowany zostanie zakup sprzętu ICT: monitory interaktywne, zestawy multimedialne, laptopy z oprogramowaniem. Ponadto zakupione zostaną pomoce dydaktyczne: słowniki polsko-ukraińskie/ukraińsko-polskie, podręczniki do nauki języka polskiego, elektroniczne translatory mowy, materiały biurowe.

Załączniki: