Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Zagospoadrowanie terenu "Pod Brandysem" w Górkach Wielkich

15 Mar 2016   09:44

Zakończono inwestycję związaną z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego „Pod Brandysem” przy ul. Sportowej w Górkach Wielkich.
W ramach zadania wykonano: – boisko do piłki plażowej z przenośnymi trybunami na 192 miejsc, – ścinkę wspinaczkową, wyposażoną w komplet chwytów wspinaczkowych ( wysokość wspinania 3 m ), od frontu ścianki podest drewniany, z tyłu strefa bezpiecznego upadku, – zaplecze techniczne oraz sanitariaty ogólnodostępne, w tym sanitariaty dla osób niepełnosprawnych – obiekt drewniany, wykonany z imitacji bal i deska, o łącznej powierzchni użytkowej 35,29 m2, – place i ciągi piesze, 10 miejsc postojowych, wykonane z kostki brukowej o łącznej powierzchni 1646 m2 , – roślinną wyspę ( klomb murowany z kamienia breńskiego, z drewnianymi siedziskami, podświetlony ), – elementy małej architektury ( ławki betonowe z oparciem – 12 szt , kosze na śmieci – 16 szt, stojaki na rowery na 10 stanowisk ), – oświetlenie zewnętrzne, poprzez zabudowę 8 słupów oświetleniowych, – zieleń, nasadzenia drzew i krzewów,
Roboty pierwotnie realizowała firma Brierlivia Developments Limited Oddział w Polsce, z siedzibą w Żywcu, która w trakcie realizacji inwestycji ogłosiła upadłość. Po ogłoszeniu kolejnego przetargu, roboty dokończyło Przedsiębiorstwo ”FABER” z Górek Wielkich.
Całość inwestycji zamkła się kwotą brutto 1.035.155,74 zł. Roboty realizowano od września 2010 r. do 20 października 2011 r.
Zadanie realizowano w ramach projektu kluczowego, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.