Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Zielona Pracownia Ekosystemy

 

W 2021 roku powstała nowa Zielona Pracownia na terenie Gminy Brenna a dokładniej w Oddziale Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej przy ul. Góreckiej 224.

Nasz projekt „Zielona Pracownia w SP nr 1 w Brennej – Ekosystemy” został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Przyznane dofinansowanie wynosi 80% kosztów całkowitych wdrożenia projektu tj. 36.000,00 zł. Ponadto projekt naszej Zielonej Pracowni na początku 2021 roku otrzymał nagrodę w konkursie Zielona Pracownia_Projekt’2021”, która zgodnie z regulaminem konkursu została przeznaczona na pokrycie wkładu własnego do wspomnianej inwestycji tj. 9.000,00 zł. Łącznie na realizację zadania pn. „Utworzenie Zielonej Pracowni „Ekosystemy” w Szkole Podstawowej nr 1 w Brennej przy ul. Góreckiej 224” Gmina Brenna pozyskała 100% dofinansowania tj. 45.000,00 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Projekt polega na modernizacji klasopracowni, która aktualnie służy do prowadzenia lekcji chemii i fizyki w klasach 7 i 8, poprzez zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych związanych z edukacją przyrodniczą, biologiczną, ekologiczną, geograficzną, geologiczną oraz chemiczno-fizyczną, a także sprzętu komputerowego i wyposażenia. Dodatkowo zostały wykonane niewielkie prace remontowe. Realizacja zadania pozwoli na podniesienie jakości nauczania oraz na dostosowanie pracowni również do potrzeb młodszych dzieci tj. klas 4-6, a także na rozszerzenie zastosowania pracowni do prowadzenia zajęć z dziedziny ekologii, przyrody, geografii oraz biologii. Modernizacja pracowni wpłynie pozytywnie na zainteresowanie uczniów omawianymi tematami z zakresu nauk przyrodniczych oraz szeroko rozumianej ekologii, a także pozwoli nauczycielom na efektywniejsze przekazywanie wiedzy uczniom, co z kolei spowoduje pogłębienie wiedzy dzieci klas 4-8 z wymienionego wyżej zakresu. Nastąpi podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci, potrzeba troski o otaczające nas środowisko naturalne oraz chęć angażowania się w różnego rodzaju działania ekologiczne.

W Zielonej Pracowni „Ekosystemy” oprócz standardowych zajęć z podstawy programowej odbywają się również zajęcia dodatkowe połączony z konkursami, quizami i różnego rodzaju wydarzeniami o charakterze ekologicznym.

Informacje odnośnie projektu i zajęć prowadzonych w klasopracowni można uzyskać w:

Szkole Podstawowej nr 1 w Brennej
ul. Górecka 224
43-438 Brenna, woj. śląskie.
tel.  33 853 61 00