Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Zima w Gminie Brenna na sportowo 2021

 

Informujemy, iż Gmina Brenna pozyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a konkretnie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów na realizację zimowych zajęć sportowych w ramach projektu „Zima w Gminie Brenna na sportowo 2021”.  Wspomniane dofinansowanie wynosi aż 50% kosztów kwalifikowalnych zadania.

Zajęcia sportowe ukierunkowane są na rozpowszechnianie sportów zimowych a brać w nich udział mogą dzieci uczęszczające do:

  • Szkoły Podstawowej nr. 1im. Janusza Korczaka – ul. Leśnica 103 oraz ul. Górecka 224,
  • Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej,
  • Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich.

Początek zajęć jest zaplanowany na 15 lutego 2021. Szczegółowe informacje, odnośnie dat i godzin zajęć znajdują się w załączonym harmonogramie zajęć.

Udział w zajęciach jest bezpłatny i odbywa się poza podstawą programową realizowaną w placówkach oświatowych. Są one alternatywą na zdrowe i bezpieczne spędzanie czasu wolnego przez dzieci. Sprzęt niezbędny do uprawiania  wybranych sportów zimowych, jest udostępniany dzieciom bezpłatnie. Zajęcia ukierunkowane są na rozwijanie umiejętności związanych z narciarstwem biegowym oraz łyżwiarstwem. W ramach projektu zaplanowany wyjazdy na Stok Kubalonka, rekreacyjne trasy do narciarstwa biegowego w Brennej Leśnicy oraz na lodowisko w Brennej Centrum.

Rekrutacja dzieci do projektu trwa od 10 lutego 2021 do 11 lutego 2021 do godziny 15:30. Wypełnioną deklarację uczestnictwa w zajęciach należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Gminy Brenna – parter, ul. Wyzwolenia 77, 43-438 Brenna.

Szczegółowe informacje są dostępne w Szkołach biorących udział w projekcie oraz u Koordynatora projektu, którym jest Pani Karolina Sikora (Urząd Gminy Brenna, 33 853 62 22 w. 232., e-mail: k.sikora@brenna.org.pl).

Załączniki: